Pamatizglītība un vidējā izglītība ārzemēs

  Lielbritānija   ASV   Spānija/ Grieķija Kanāda
Jaunzēlande   Austrālija   Šveice         Francija

SIA „Izglītība Ārzemēs” piedāvā mācības ārvalstu skolās sākot no 11 gadu vecuma: 

1. privātskola ar dzīvošanu ģimenē vai kopmītnē, ēdināšana pēc izvēles;
2.
privātskola ar dzīvošanu skolas internātā un trīsreizēju ēdināšanu;
3. valsts skola ar dzīvošanu ģimenē un divreizēju ēdināšanu;
4.
kultūras apmaiņas programma valsts vai privātā skolā ar dzīvošanu un ēdināšanu ģimenē.

Mācības ārzemēs var uzsākt no mācību gada sākuma, pusgada vai ceturkšņa, ir skolas , kurās var uzsākt mācības jebkurā laikā un mācīties pēc izvēles mēnesi, ceturksni, pusgadu, gadu vai pabeigt pamatskolu vai vidusskolu.

Prestižas privātskolas (internātskolas, skolas pansijas, boarding skolas).
Izglītības iegūšana Lielbritānijas, 
Ķīnas, Kanādas, Austrālijas, Francijas, Šveices un citu valstu privātskolās studentu vidū gūst arvien lielāku popularitāti, jo tās ar savu teicamo akadēmisko sagatavošanu nodrošina studentiem panākumus turpmākajā dzīvē. Mācības internātskolā nozīmē daudz vairāk nekā vienkārši stundu apmeklēšana, dzīvošana internātā un eksāmenu kārtošana, tas ir īpašs dzīvesveids, tiek iepazītas tās vērtības, kuras būs nepieciešamas dzīves laikā – darbs kolektīvā, “godīgas spēles” izjūta, prasme uzvesties sabiedrībā, pašcieņas svarīgums un pārliecinātības attīstīšana sevī. Katra no šīm skolām ir savā veidā unikāla, tāpēc, izvēloties internātskolu, jāpievērš īpaša uzmanība katra studenta individuālām vēlmēm un spējām. Vecākiem tiek sniegta drošības sajūta, jo šādu skolu atrašanās vietas parasti ir ārpus lielpilsētas, ar skaistu ainavu un vēsturiskām celtnēm.

Šādas programmas ir dārgākas, jo vecākiem ir jāsedz mācību, dzīvošanas, ēdināšanas, izklaides u.c. izmaksas. Gan mēs, gan partnerskolas iesaka uzsākt patstāvīgas mācības ārzemju skolā tālu no mājām, ne agrāk kā 11 gadu vecumā. Parasti cilvēki jautā, kādas skolas mēs piedāvājam. Bet mēs vēlētos sākt ar jūsu – klienta vēlmēm. Kad klients ierodas, mēs lūdzam izteikt savas domas – kādā valstī vēlas mācīties, cik daudz varētu atļauties maksāt, vai grib dzīvot viesģimenē vai kopmītnē, vai dodat priekšroku viendzimuma vai jauktām skolām, varbūt nepieciešama skola ar noteiktu novirzienu utt.

Konkrētu skolu parasti sāk meklēt pēc tam, kad mūsu birojā ir pārbaudīta valodas prasme, kas palīdz noskaidrot papildu valodas stundu nepieciešamību (tad jāizvēlas skola, kur ir tādas iespējas vai arī speciāla skola, kas sagatavo mācībām internātskolā). Vēlamies iepazīties ar pēdējo gadu mācību atzīmēm, kā arī aprunāties gan ar vecākiem, gan bērnu. Un tad sākam meklēt vispiemērotāko mācību iestādi, jo mēs tikušies ar skolu pārstāvjiem un apsekojuši ļoti daudzas skolas. Tikai rūpīgi izvēlēta skola spēs garantēt jūsu cerību piepildījumu!

Iesakām:
· Lielbritānija: 
Mācības koledžā Oksfordā par izdevīgām cenām (dzīvošana ģimenē);
Tenisa skola un vidusskola (netālu no Mančesteras);
Futbola akadēmija Šefīldā (netālu no Mančesteras,  (uzņem arī uz vienu mēnesi, dzīvošana kopmītnēs);
Ļoti prestižas skolas (arī Londonas centrā).

· Šveice: 
Mācības vācu un angļu valodā;
Mācības gan angļu, gan franču valodā, var izvēlēties šādas programmas: IB (International Baccalaureate),High School Diploma;
Swiss "Maturité" vai French "Baccalauréa).

· 
Kanāda
Viena no vadošajām starptautiskajām privātajām koledžām Hamiltonā Kanādā.

· Francija:
Mācības angļu un franču valodā.

· ASV:
Starptautiskā skola ar dzīvošanu ģimenē - neliela vidusskola (aptuveni 150 studenti, kuri pārstāv vairāk nekā 20 valstis).  Mazais skolēnu skaits klasēs ļauj individualizēt katra skolēna vajadzības un tas dod ļoti labus akadēmiskos rezultātus.
Hebron Academy – skola netālu no Bostonas, izcili akadēmiskie sasniegumi.

· Austrālija:
Austrālijas starptautiskā vidusskola - skola Sidnejas centrā.

Visiem, kas domā par akadēmiskām studijām Lielbritānijā un līdz šim vēl šo valsti nav apmeklējuši, gribas ieteikt izmantot iespēju papildināt angļu valodas zināšanas kādā no Lielbritānijas padomes akreditētajām valodu skolām. 

The International Baccalaureate                                                 

The International Baccalaureate (IB) ir divu gadu programma, kas paredzēta vidusskolas pēdējo klašu audzēkņiem vecumā no 16 līdz 19 gadiem, un tās eksāmenu rezultātus atzīst pasaules labākās universitātes.

IB programmu students var mācīties trīs oficiālajās valodās – angļu, franču un spāņu. IB programmu sešdesmitajos gados izveidoja un attīstīja pasaules nacionālo izglītības sistēmu eksperti Ženēvas Starptautiskajā skolā. Projektu daļēji sponsorēja arī UNESCO. Par galvenajiem mērķiem programma izvirzīja:
   1) atvieglot jauniešu nacionālo diplomu atzīšanu, stājoties pasaules universitātēs;
   2) piedāvāt starptautiski perspektīvu programmu, kas balstīta uz reālu studentu pieredzi;
   3) popularizēt jaunatnē multikulturālu domāšanu, lai viņi varētu iekļauties starptautiskajā vidē un izprast cilvēka būtību neatkarīgi no viņu krāsas, tautības, reliģijas vai dzimuma.

Oksforda, Sorbona un Harvarda (ASV) bija pirmās universitātes, kuras atzina IB sešdesmitajos gados. Mūsdienās IB sadarbojas ar daudzām universitātēm visā pasaulē un uztur ciešus sakarus ar nacionālajām izglītības sistēmām, UNESCO, Eiropas Padomi un Eiropas Savienības Komisiju.

Pasaulē ir apmēram 600 skolas 85 pasaules valstīs, kurās ir iespējams apgūt IB programmu. Apmēram puse no šīm ir valsts skolas, galvenokārt Ziemeļvalstīs, Centrālajā Eiropā un Austrumeiropā, Lielbritānijā, Spānijā, Nīderlandē un Ziemeļamerikā.

IB mācību plāns sastāv no sešām priekšmetu grupām:

1.   Valoda A1 (Language A1): pasaules literatūras studijas.

2.   Valoda A2 (Language A2): svešvalodu mācības gan iesācējiem, gan studentiem ar augstu zināšanu līmeni izvēlētajā mācību valodā.

3.   Individuālā un sociālā grupa: vēsture, ģeogrāfija, ekonomika, filozofija, psiholoģija, sociālā antropoloģija, bizness un vadība, informāciju tehnoloģija.

4.   Eksperimentālās zinības: bioloģija, ķīmija, lietišķā ķīmija, fizika, vides sistēmas, dizaina tehnoloģijas.

5.   Matemātika: matemātika, matemātiskās metodes, matemātiskās zinības, augstākā matemātika.

6.   Izvēles priekšmeti: māksla un dizains, teātra māksla, latīņu valoda, klasiskā grieķu valoda, datorzinības, otrs priekšmets no individuālās un sociālās grupas vai eksperimentālo zinību grupas, trešā modernā valoda, informāciju tehnoloģija globālajā sabiedrībā, augstākā matemātika vai skolas izstrādāta mācību programma, kuru apstiprinājusi IB.

Lai varētu iegūt IB diplomu, kandidātiem ir jāizvēlas viens priekšmets no katras grupas un vismaz trijiem (ne vairāk par 4) no tiem ir jābūt augstākajā līmenī (minimums – 240 mācību stundas). Katrs priekšmets tiks novērtēts no 1 līdz 7 punktiem. Lai iegūtu diplomu, ir nepieciešami 24 punkti un jāiesniedz eseja – pētījums (4000 vārdu), jāizpilda programmas noteiktā analītiskā programma un jāpiedalās ārpusklases programmās.