Vācu valodas nometnes

                  

Vācijā        Šveicē        Austrijā   

Vācu valoda (Deutsch) ir viena no pasaules visizplatītākajām valodām. Sevišķi daudz vācu valodas runātāju ir centrālajā Eiropā. Tā pieder pie ģermāņu grupas valodām. Tā ir dzimtā valoda vāciešiem, austriešiem, lihtenšteiniešiem, daļai šveiciešu, luksemburdziešu un beļģu. Populāra svešvaloda skolās, it sevišķi Eiropā, ASV un Japānā. 
                  
Vācu valodā galvenokārt runā Vācijā (tā ir dzimtā valoda vairāk nekā 95% šīs valsts iedzīvotāju), Austrijā (89%) un Šveicē (64%). Arī mazajās valstiņās Lihtenšteinā un Luksemburgā tā vairākumam cilvēku ir dzimtā valoda.
Pārējā Eiropā lielas vācu valodā runājošas kopienas atrodas Itālijas ziemeļos, Beļģijas austrumos, un Francijā, Elzasas reģionā. Daži ciemati atrodas arī Dānijas dienvidos, kuros plaši izplatīta ir vācu va
loda.

Mazākās kopienas, kurās runā vāciski, atrodas Čehijā, Ungārijā, Polijā, Rumānijā, kā arī Krievijā un Kazahstānā, uz kurieni vācieši tika deportēti Otrā pasaules kara laikā. Vēl mazākas vācu valodā runājošas kopienas atrodas Bulgārijā, Kiprā, Grieķijā, Izraēlā, Itālijā, Marokā, Nīderlandē, Portugālē, Skandināvijā, Spānijā, Turcijā, Apvienotajā Karalistē un bijušajā Dienvidslāvijā (Bosnijā, Serbijā, Maķedonijā, Horvātijā un Slovēnijā).

Lielākās vācu valodā runājošās kopienas ārpuse Eiropas atrodas Savienotajās Valstīs, Kanādā, Brazīlijā un Argentīnā. Vācu valodā runājošie ir sastopami arī bijušajās vācu kolonijās, kā Namībijā.

Vācija, oficiāli Vācijas Federatīvā Republika (Bundesrepublik Deutschland), ir valsts Centrāleiropā. To ziemeļos apskalo Ziemeļjūra un Baltijas jūra, kā arī tā robežojas ar Dāniju; austrumos tā robežojas ar Poliju un Čehiju; dienvidos ar Austriju un Šveici; rietumos ar Franciju, Beļģiju, Nīderlandi un Luksemburgu. Vācija ar 82 miljoniem iedzīvotājiem ir lielākā Eiropas Savienības dalībvalsts, kā arī trešā lielākā valsts pasaulē pēc imigrantu skaita tajā.

Vācija ir federāla parlamentāra republika, kas sastāv no 16 federālajām zemēm (Länder). Galvaspilsēta un lielākā pilsēta ir Berlīne. Vācija ir ANO, NATO, G8 un OECD dalībvalsts. Vācija ir ietekmīgs ekonomiskais spēks, kurai ir pasaulē trešā lielākā ekonomika pēc IKP un piektā lielākā ekonomika pēc pirktspējas paritātes. Tai ir lielākais preču eksports, kā arī otrs lielākais preču imports pasaulē. Vācijai ir piešķirts pasaulē otrs lielākais gada budžets attīstībai, tomēr militārie izdevumi tai ir sestie lielākie. Valstī ir attīstījies augsts dzīves līmenis un izveidojusies vispārēja sociālās drošības sistēma. Tai ir noteicoša loma Eiropas lietās, kā arī aktīvi piedalās dažādos projektos globālā līmenī. Vācija ir arī atzīts līderis dažādās zinātnes un tehnoloģijas sfērās.

Šveice (vāciski - Schweiz, franciski - Suisse, Itāliski - Svizzera, retoromāniski - Svizra) ir valsts Rietumeiropā. Tās oficiālais nosaukums ir Šveices Konfederācija (latīniski - Confoederatio Helvetica, saīsināti "CH"). Šveice robežojas ar Vāciju, Lihtenšteinu, Austriju, Itāliju un Franciju, tai nav izejas uz jūru. Šveice ir multilingvāla valsts, tajā ir četras oficiālās valodas: vācu, franču, itāļu un retoromāņu. Naudas vienība Šveicē ir Šveices franks. Jau kopš 1815. gada Šveice ir neitrāla valsts un nav iesaistījusies karos, kas notikuši Eiropā. Valsts daudzejādā ziņā ir vienota un, apzinot savus nelielos resursus, radījusi plaukstošu saimniecību. Šveice ir kļuvusi par svarīgu finanšu centru. Šveices galvaspilsēta ir Berne, bet ir arī citas lielas un pazīstamas pilsētas kā Ženēva un Cīrihe.

Austrijas Republika (vācu: Republik Österreich) ir valsts Viduseiropā. Tā robežojas ar Vāciju un Čehiju ziemeļos, Slovākiju un Ungāriju austrumos, Slovēniju un Itāliju dienvidos, kā arī Šveici un Lihtenšteinu rietumos. Austrija ir Eiropas Savienības dalībvalsts.