Skolas apraksts

Mediju un komunikācijas universitāte Vācijā, ar filiālēm Minhenē (maģistra grādu var iegūt vienīgi šajā filiālē), Štutgartē, Ķelnē un Hamburgā, ir viena no visaptverošākajām mācību vietām valstī, kur apgūt jauno mediju pārstāvju profesijas. Drīz studentiem būs iespēja doties arī uz Itāliju - Milānu, lai mācītos jaunākajā skolas filiālē. Sākot no menedžeriem un beidzot ar žurnālistiem, šeit ir iespēja mācīties pie nozares profesionāļiem, iziet internacionālas prakses, kā arī iegūt augstas profesionālās zināšanas un prasmes.

Universitāte cenšas saviem studentiem dot vislabāko iespējamo pieredzi, gan teorētiski, gan praktiski. Viens no lielākajiem universitātes plusiem ir sadarbības universitātes, kas piedāvā iespēju studentiem doties internacionālās praksēs uz 11 dažādām valstīm. Prakses notiek Kamarillo, Sandjego, Monterejā, Dublinā, Londonā, Madridē, Stellenbošā, Abu Dabi, Seulā, Bankokā, Kuala Lampurā, Sidnejā un Melburnā.

 

Universitāte ļoti labprāt uzņem arī internacionālos studentus, tāpēc piedāvā dažas no programmām apgūt angļu valodā.
Angļu valodā iespējams apgūt:
Mediju un komunikācijas menedžments (bakalaura un maģistra studijas)
Mediju un komunikācijas dizains (bakalaura studijas)
Mediji un dizains (maģistra studijas)
Atvērtie mediji (maģistra studijas)

Pieteikšanās procedūra bakalaura programmām sastāv no 3 etapiem:

1) Jāiesniedz aizpildīta pieteikuma anketa + šādi dokumenti:
- diploms par vidējo izglītību
- pases kopija
- CV un foto
- Dokumenti, kas pierāda darba pieredzi vai stažēšanos
- Derīga medicīniskā apdrošināšana
- Motivācijas vēstule
- Valodu testa rezultāti:
Lai mācītos angliski runājošajā plūsmā ir jābūt nokārtotiem TOEFL (vismaz 81 punkts no 120) vai IELTS (vismaz 6.0 no 9) vai ekvivalenti valodu pārbaudījumi.
Lai mācītos vāciski runājošajā plūsmā ir jābūt nokārtotiem DaF (TDN 4 vai uz augšu), DSH (2. līmenis vai uz augšu), DSD (2. līmenis vai uz augšu) vai ekvivalenti valodu pārbaudījumi.
2) Portfolio
3) Intervija (Skype)


Programmas

Bakalaura programmas

Žurnālistikas programmā var apgūt:
Mākslas žurnālistiku
Politikas žurnālistiku
Vispārējo žurnālistiku
Sporta žurnālistiku

 

Žurnālistika ir informācija, izglītošana un sabiedrības viedokļa veidošana. Mūsdienās žurnālista darba priekšnosacījumi ir kļuvuši sarežģītāki un katram ir jāizvēlas vai viņš vēlas kļūt par tabloīdu vai politiskās skatuves cīnītāju.

Žurnālistikas programma piedāvā plašu ieskatu dažādās jomās, ar iespēju kvalificēties gan mākslas, gan sporta žurnālistikā. Universitāte cenšas sagatavot savus studentus jebkuram darbam vai tas ir radio vai TV, vai tas ir rakstisks vai mutisks vai online režīma darbs. Parasti studentiem parādās lieliska iespēja savas prasmes parādīt, ejot dažādas prakses.

 

Mācības notiek vācu valodā, 7 semestrus. Beidzot mācības students iegūst bakalaura grādu mākslā.

Portfolio - raksti, dzejoļi, stāsti utt.

Mācības sākas 1. oktobrī, katru gadu.

 


Mediju un komunikācijas dizaina programmā var apgūt:
Mediju dizains

Mediju uzdevums ir, izmantojot cilvēkiem saprotamus objektus, veidot stāstus un nodot informāciju. Zinātkāre, atvērtība jaunām idejām un radošums, kā arī bagāta iztēle, ir panākumu atslēga darbā ar medijiem. Ir nepieciešams, lai jaunie mediju darbinieki spētu domāt ārpus ierastajām robežām. Mācības šajā programmā atraisīs visas studentu spējas un ļaus savā darbā veiksmīgi izmantot vizuālo komunikāciju.

Studiju laikā teorētiskās prasmes tiek apvienotas ar praktiskajām. Studentiem tiek doti reāli uzdevumi, kas ir jāizpilda. Beidzot studijas darba tirgus ir atvērts un studentiem ir bijušas iespējas izmēģināt visas jomas, kas nozīmē, ka var brīvi izvēlēties tālāko darbības veidu.

 

3. vai 4. semestri studenti var izvēlēties pavadīt kādā no partneruniversitātēm ārpus Vācijas, kas nodrošinās internacionālāku ieskatu vizuālajā komunikācijā.

Mācības notiek vācu valodā, 7 semestrus (1 semestris kādā citā valstī). Beidzot mācības students iegūst bakalaura grādu mākslā.

Portfolio - mājaslapa, 2D vai 3D aplikācijas, foto stāsti, zīmējumi un kolāžas, digitālie dizaini utt.

Mācības sākas 1. oktobrī, katru gadu.


Mediju menedžmenta programmā var apgūt:
Dizaina menedžments (mācības var uzsākt tikai 1. oktobrī)
Digitālo mediju menedžments (mācības var uzsākt tikai 1. oktobrī)
Zīmolu menedžments un reklāma
Mūzikas menedžments
Sabiedrisko attiecību un komunikācijas menedžments
Sporta un pasākumu menedžments

Šī programma paredzēta tiem, kuri vēlas veidot un attīstīt noderīgas un dzīvotspējīgas organizācijas vai kompānijas. Studenti, beidzot mācības ir eksperti tādās jomās kā ekonomika, legālo, tehnisko un radošos procesu norise un attīstība. Student iemācās skatīties uz mediju konceptiem ar kritiku un novērtēt tos no dažādiem aspektiem.

Vienu mācību semestri katram studentam ir iespēja pavadīt kādā no partneruniversitātēm kādā citā valstī. Tādā veidā ir iespējams darīt divas lietas - mācīties un sagatavoties darbam internacionālā vidē.

Mācības notiek vācu vai angļu valodā, 7 semestrus. Beidzot mācības students iegūst bakalaura grādu mākslā.

 

Mācības sākas 1. oktobrī vai 15. martā, katru gadu.

Dzīvošana
Ekskursijas un aktivitātes
Cenas


Bakalauru programmas:

Reģistrācijas maksa jebkurā no programmām ir 200 EUR

Mācību maksa semestrī ir 4 900 EUR

Ir iespējama stipendija 10% apmērā no mācību maksas. Studenti var pretendēt uz atvieglojumiem sabiedriskajā transportā un citiem sabiedriskiem pakalpojumiem.

 

Uzrādītās cenas un kursu apraksti ir informatīva rakstura, lai precizētu cenas un pieejamos kursus, lūdzu, rakstiet, zvaniet: info@izglitiba-arzemes.lv, Tel. (+ 371) 67844445
mhmk 2016

Mājas lapu izveide Allwebsites.lv