Skolas apraksts

Skolas filozofija:
Skola vēlas piedāvāt izglītību, kas atbilst visām Šveices noteiktajām prasībām, kā arī nav konfliktā ar katra bērna individualitāti un attīstību.

Skolotāji skolā:
· Izsaka atzinību par labi padarītu darbu
· Izraisa skolēnos interesi par pasauli tiem apkārt
· Audzina cieņpilnu attieksmi pret apkārtējo vidi
· Dod lieliskas zināšanas valodu un zinātnes jomās
· Māca bērniem būt autonomiem un pašiem pieņemt lēmumus, kā arī uzņemties atbildību un atrast savu vietu sabiedrībā.

Mācību filozofija ir:
· Mazas klases, kas ļauj mācību procesu pielāgot katra bērna individualitātei
· Skolotāju atbalsts un iedrošinājumi bērniem ļauj pārliecinošāk un ar labākiem rezultātiem veikt uzdotos darbus
· Katram skolēnam tiek ielikti spēcīgi ētiskie pamati, kas ļauj bērniem augt ar lielāku cieņu pret pasauli, līdzcilvēkiem, tādejādi veidojot vispusīgu personību
· Disciplīna, kas tiek prasīta gan no skolotājiem, gan bērniem

Skola uztur ļoti ciešas attiecības arī ar vecākiem un novērtē, ja vecāki var ierasties uz dažādiem pasākumiem, tādā veidā veidojot ciešāklu saikni ar skolu, tās kolektīvu un var novērtēt sava bērna paveikto skolas laikā.

Bilingvālisms
Skola ir atvērta visam jaunajam caur internacionālām idejām. Skolēni šeit nāk no dažādām pasaules vietāmar ko skola ļoti lepojas, jo tas nodrošina internacionālu pieredzi visiem skolniekiem. Skolēni tiek iedrošināti dalīties savā kultūrā, tradīcijās un pieredzē ar saviem klasesbiedriem. Tieši tas ir veids, kādā jaunieši var iepazīt citas kultūras un atvērt savu prātu plašajai cilvēku daudzveidībai. Šī atvērtība visam jaunajam dod viņiem neiedomājamu priekšrocību mūsdienu pasaulē.

Skolā jaunieši mācās gan angļu, gan franču valodā, kā arī tiek iedrošināti apkārtējiem iemācīt savu valodu.

Vecāki, piesakot savu bērnu skolai, izvēlas kurā valodā bērns mācīsies pamatā (angļu vai franču), bet daži priekšmeti (piemēram, sports) viņiem būs jāmācās otrā valodā. Ja pamatvaloda būs izvēlēta angļu, tad tādas nodarbības kā sports, tiks vadītas franču valodā. Vai otrādi - Franču valodu papildus jaunieši apgūst, piedaloties dažādās vakara aktivitātēs, kā arī skolas rezidencē, kolektīvs ar skolēniem sarunājas franču valodā.

Vai tas bērnam nav par sarežģītu un nerada pārāk lielu stresu?
Bērniem ir krietni vairāk zinātkāres un enerģijas, kas ļauj viņiem uzņemt informāciju ātrāk, apstrādāt to vieglāk un nenogurt no dažādām situācijām, kas saistās ar valodas apguvi, kas pieaugušajiem šķiet sarežģītas.

Vai bērns nejauks valodas?
Ir brīži, kad tas ir pilnīgi normāli, ka bērns jauc valodas. Tā ir pārejoša fāze un neatstāj nekādas sekas. Bērns komunicē dabiski - ar vārdiem, kurus viņš zina un uzskata, ka sarunbiedrs arī saprot visas valodas, kurās bērns runā. Valodu jaukšana parasti beidzas tajā mirklī, kad bērns ir pietiekami apguvis abas valodas, lai katrā varētu brīvi izteikties un atšķir abu valodu atšķirības.


Programmas

Mācības bērniem no 3 gadu vecuma
Mācības ir sadalītas 2 līmeņos un bērni mācās gan pēc Francijas, gan Lielbritānijas izglītības sistēmās noteiktām vadlīnijām.

Bērni skolā tiek uzņemti jau no ļoti jauna vecuma, lai bērni labāk iepazītos ar bilingvālo vidi, kā arī jau bērnībā apgūtu skolai svarīgos principus - respektu un mīlestību pret dabu, pasauli un sabiedrību.

Pirmais mācību līmenis paredzēts bērniem vecumā no 3 līdz 4 gadiem (Francijā tas ir Petite et Moyenne mācību līmenis, Lielbritānijā: Preschool / Pre-kindergarten).

Bērnu diena sākas plkst. 8:30 un beidzas 12:00. 4 reizes nedēļā ir iespējams bērnu no skolas paņemt 13:30 (pēc pusdienām). Papildus, iespēja bērniem uzturēties skolā līdz plkst. 16:00, kad viņi papildus apgūst jaunas prasmes.

Nedēļas grafiks tiek veidots no dažādām meistarklasēm, kas ļauj bērniem apgūt valodas, matemātiku, grafiku, mūziku, gatavošanu, ritmu, dziedāšanu, aktiermākslu, rokdarbus, ļaujot viņam izbaudīt procesu un izpaust savu radošo garu un individualitāti. Pa dienu bērniem tiek atvēlēts laiks arī pusdienlaika gulēšanai, lai jauniegūtā informācija varētu labāk tikt saglabāta un bērniem būtu spēks pēcpusdienas cēlienam.

Otrais mācību līmenis ir paredzēts bērniem no 5 gadu vecuma.  Šeit bērni sāk apgūt abas valodas vienlaikus, skolotājiem strādājot kopā.
Vienu dienu bērniem visas nodarbības notiek angļu valodā, bet otrā dienā - franču valodā. Tas lieliski viņus sagatavo turpmākajām mācībām, neskatoties uz to, kādu valodu viņi izvēlas. Bērniem nodarbības ir no pirmdienas līdz piektdienai, no 8:30 līdz 16:00, izņemot trešdienas, kas skola beidzas plkst. 12:00.

Mācības bērniem no 6 gadu vecuma
Franču valodas novirziens
Skola piedāvā izglītību franču valodā, mazās klasēs (vienā klasē 6 - 12 bērni), kas ļauj bērniem pāriet uz vidējās izglītības skolām Šveicē vai Francijā.

Franču valodas novirzienā esošie skolēni seko Francijā noteiktajām izglītības vadlīnijām, sākot ar 6 gadu vecumu līdz pat 12 gadu vecumam, kad viņi ir pilnībā gatavi uzsākt mācības vidusskolā.

Visi mācību priekšmeti tiek pasniegti franču valodā, kā arī papildus tiek uzlabotas angļu valodas zināšanas angļu valodas nodarbībās. 9 gadu vecumā, jauniešiem ir jāuzsāk mācības arī vācu valodā, jo to pieprasa Šveices izglītības sistēma.

Angļu valodas novirziens
6 - 12 skolēnu lielās klasēs, bērni apgūst visu nepieciešamo vielu, lai sagatavotos vidusskolai angliski runājošajās valstīs. Visas nodarbības notiek angļu valodā, kā arī papildus tiek apgūta franču valoda.

Lai uzmanītu bērnu sekmes un noskaidrotu, cik daudz viņi ir iemācījušies, gada beigās bērniem jākārto SAT (Standard Assesment Test) tests. Ar visiem rezultātiem tiek iepazīstināti vecāki, gada beigās.

Lai arī daudz laika paiet strādājot grupās un komandās, skola lielu uzmanību pievērš arī individuālajam darbam, lai ņemtu vērā bērnu izaugsmi un vēlmes.

Mācību nedēļas piemērs (gan franciski, gan angliski runājošajiem novirzieniem):
Nodarbību piemērs

Kā angļu, tā franču novirzienā, piektdienās, Assemble nodarbības laikā, bērni prezentē noteiktu darbu vai projektu, kas nedēļas laikā ir veikts, tādā veidā attīstot spēju uzstāties publikas priekšā un strādāt pēc noteiktiem termiņiem.

Dzīvošana

Skola ieskauj 2 hektāri zemes, netālu no Chesières - Villars ciemata. Šī ir droša un mierīga lokācija. Skolas teritorijā atrodams baseins, tenisa korti, golfa laukums, futbola un basketbola laukumi, kā arī vieta volejbolam un galda tenisam.

Bērni dzīvo skolas rezidencē, kur apakšstāvā ir klases telpas, kas aprīkotas ar klēpja datoriem un interaktīvajām tāfelēm, kā arī koplietojamas telpas, kur jaunieši kopā var atpūsties un pieejamas arī klusas mācību telpas. Guļamistabas atrodas ēkas augstākajos stāvos. Katrā guļamistabā ir 2 līdz 5 bērni.

Pie skolas atrodas arī lapene, kur bieži notiek dažādas bērnu āra aktivitātes, kā arī bērnos rosinot apzināšanos par apkārtējo vidi un ekoloģiskajām problēmām pasaulē. Šī lapene ir skolai ļoti svarīga, tieši tādēļ, lai audzinātu jauno paaudzi, apzinoties, ka viņiem ir iespējams daudz darīt, lai samazinātu cilvēku negatīvo ietekmi uz apkārtējo vidi. Pati lapene ir atjaunota, izmantojot vietējos izejmateriālus, tā ir aprīkota ar saules paneļiem un plīti, kurā var iekurt uguni, izmantojot pagales.

Ekskursijas un aktivitātes

Māksla
Mācību laikā skolēni arī piedalās vizuālās mākslas nodarbībās. Bērni tiek iedrošināti izteikt savu viedokli, paust savus uzskatus un to, kā viņi redz šo pasauli, caur saviem mākslas darbiem - zīmēšanu, gleznošanu, keramiku. Bērniem tiek dota iespēja attīstīt savu radošumu arī aktiermeistarības, mūzikas un deju nodarbībās. Šīs nodarbības kādam varbūt palīdz sevī attīstīt apslēptu talantu, bet kādam citam tikai nostiprināt pārliecību par sava talanta esamību.

Vienu dienu, katra semestra laikā, tiek izvēlēta konkrēta tēma, kura tiek izspēlēta visas dienas garumā. Tad skola pārtop, piemēram, par viduslaiku pili ar princesēm un bruņiniekiem. Bērni mācās paražas, apskata tā laika mākslas darbus, gatavo ēdienus, kas ir raksturīgi šim laikam un piedalās arī citās nodarbēs.

Klubi

Klubu nodarbības notiek pēc mācībām, pēcpusdienās. Jauniešiem pieejamie klubi ir: jāšana ar zirgu, karatē, dejošana, modeļu būvēšana, aktiermāksla, peldēšana un animācija.

Ekspedīcijas
Nedēļas nogalēs, bērni var doties dažādās ekspedīcijās, kas ir piemērotas viņu vecumam un interesēm.
Pavasarī un rudenī, visas ekspedīcijas ir saistītas ar dabas iepazīšanu: pārgājieni, orientēšanās, nakšņošana kalnu būdiņās un ekskursijas uz skaistākajām dabas vietām, tuvējā apkārtnē, kā arī citas atrakcijas.

Ziemā, visas aktivitātes parasti ir saistītas ar ziemas prieku baudīšanu - slēpošanu, došanos pārgājienos ar sniega kurpēm un ciemošanās dažādās kalnu būdiņās. Alpi dod lielisku iespēju tiešām izbaudīt dabas skaistumu ziemā, kopā ar pieredzējušiem alpīnistiem, kas palīdz sagatavot bērnus pārgājieniem un tajos dodas kopā ar viņiem.

Mūzika
Mūzika un dziedāšana ir svarīga skolas dienas daļa. Visi bērni apgūst pamat lietas, kas saistītas ar mūziku - notis, nošu līnijas, mūzikas rakstīšanu utt. Tiem bērniem, kuriem ir talants un kuri vēlas vairāk laika pavadīt mūzikas nodarbībās var izmantot iespēju privāti apgūt klavierspēli, ģitārspēli vai vijoļspēli.

Sports
Sports dod iespēju bērniem izmantot savu enerģiju veselīgā veidā, fiziski attīstīties un iemāca sadarboties ar citiem audzēkņiem.
Ziemā bērni apgūst slēpošanu un snovbordu, ko viņiem māca pieredzējuši instruktori no vietējiem slēpošanas kūrortiem. Pārējā gada laikā bērni apgūst vispārējos vieglatlētikas principus, kāpšanu pa sienu, slidošanu, tenisu un komandu sportus (futbolu, regbiju, hokeju, basketbolu), golfu, riteņbraukšanu u.c.

Visas aktivitātes tiek veidotas tādas, lai bērniem būtu iespēja atrasties ārā un izmantot dabas sniegto - svaigu gaisu un kalnus. Tādēļ bērni mācās kā plānot pārgājienus kalnos, kā pārvarēt savas bailes un apgūst orientēšanās prasmes.

Kultūra un ekskursijas
Skolā attīsta bērnu zinātkāri un viņu analītiskās spējas, lai bērni kvalitatīvāk spētu uztvert informāciju un redzēt visu, kas viņiem tiek sniegts.
Parasti ekskursijas un visas kultūras aktivitātes tiek sasaistītas ar to, kas tiek pārrunāts nodarbībās, skolā. Bērni dodas uz muzejiem, pilīm, izstādēm, dažādiem šoviem, koncertiem, kino un teātri.

Reizi gadā, bērni, kopā ar saviem skolas biedriem un skolotājiem dodas tālākā ceļojumā, piemēram, uz Ticino, Berni, Alsace vai Savoie Francijā. Tas ir lielisks veids kā bērniem iepazīt labāk savus skolas draugus un skolotājus, kā arī socializēties un apskatīt daudz ko jaunu.

Cenas

Cenas norādītas CHF

Viens semestris: no 17 300
Mācību gads: no 60 000

Reģistrācijas maksa: 1 500
Apdrošināšana: no  1 950 (sept. - jūn.)
Depozīts: no 3 000 / gadā
Formastērps: no 1 500 / gadā

Skolas ekipējuma izmantošana un administratīvās izmaksas: no 1 060 / gadā
Papildus nodarbības: no 1 500 / gadā
Piemaksa par ziemas aktivitātēm: no 1 200


Uzrādītās cenas un kursu apraksti ir informatīva rakstura, lai precizētu cenas un pieejamos kursus, lūdzu, rakstiet, zvaniet:
info@izglitiba-arzemes.lv, Tel. (+ 371) 29238012

Mājas lapu izveide Allwebsites.lv