Studē ASV
vai
Lielbritānijā
   
Abacus Mācies
Oksfordā
  
EU Biznesa
studijas

Vidusskola
Kembridžā
   
Mācies
prestižā
koledžā
   
Mācības
ASV
   

Angļu valoda
kūrortā

   
Mācies
Austrālijā
   
 
Mācies angļu
valodu
   
     
Mācības
juristiem

 
Finanses un
bizness
Londonā
 
   
   
   
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 

 


Kur es ārzemēs dzīvošu?
Visizplatītākais un lētākais variants ir dzīvot viesģimenē. Daudzi jaunieši izvēlas dzīvot kopmītnē vai viesu mājā, retāk tiek īrēts dzīvoklis vai rezervēta viesnīca vai villa.

Kas nodrošina apmešanos?
Atbilstoši jūsu vēlmēm to darīs skola. Tiks piedāvāti vairāki varianti, bet, ja skolas katalogā ir uzrādīta cena tikai dzīvošanai ģimenē, tad par citām iespējām un to izmaksām ir speciāli jājautā.

Vai es varu pats sameklēt, kur dzīvot?
Jā, mūsu klientu vidū ir daudzi, kuriem ārzemēs ir draugi vai radi un viņi apmetas pie tiem. Tādā gadījumā jāmaksā tikai par mācībām.

Ko nozīmē dzīvot viesģimenē?
Visas ģimenes tiek rūpīgi pārbaudītas, lai atbilstu visām starptautiskajām prasībām: studentu istabās ir tikai pats nepieciešamākais – galds mācībām un lampa, gulta ar gultasveļu, skapis, kur novietot drēbes. Ja nebūsiet izvēlējušies luksusa ģimeni ar atsevišķu vannu un tualeti, tad labierīcības būs jādala ar ģimeni. Uztveriet cilvēkus tādus, kādi tie ir, un jūs iegūsit sev jaunus draugus un uzzināsit daudz interesanta par viņu dzīvi un sadzīvi svešā valstī, kur ir savas tradīcijas, kultūra un arī savdabība, bet galvenais – varēsiet runāt valodā, kuru vēlaties iemācīties.

Pastāstiet sīkāk par viesģimenēm!
Tā ir ģimene, kurai studentu izmitināšana savās mājās nav nekas neparasts. Viņi var būt visdažādākie cilvēki, bet tos vieno vēlme uzzināt ko jaunu par dažādām valstīm un kultūrām, jo samaksa par telpu īri u.c. nav liela.

Vai ģimenei ir jāved dāvana?
Tas nav vajadzīgs, bet, ja kaut ko aizvedīsiet, cilvēki būs priecīgi, bet, ja ne – dāvānas trūkumu pat nepamanīs.

Vai ģimenē, kur dzīvos mans bērns, būs tāda paša vecuma bērni?
Ja jums ir tāda vēlme, tā jāuzrāda pieteikuma anketā un skola to ņems vērā. Bet, pirms to prasāt, noskaidrojiet vai to pašu vēlas arī bērns. Turklāt viņš visu dienu mācību stundās, izklaidēs un ekskursijās ir kopā ar vienaudžiem.

Vai ir jāievēro ģimenes noteikumi?
Jā, jo jūs dzīvojat svešā mājā. Ja ģimene saka, ka jūs varat mazgāties no rīta, bet viņi to darīs vakarā, tas nozīmē, ka jums tā arī jādara. Ģimenei jābūt informētai par to, ja būsiet mājās vēlāk vai nakšņosiet citur. Bērniem tiek pateikts laiks, cikos noteikti jābūt mājās, ja tas netiek ievērots, viņu var atsūtīt atpakaļ uz Latviju.

Kādus ēdienus pasniedz ēdienreizēs?
Ja esat izvēlējušies tikai brokastis, lieta skaidra – kafija ar maizītēm vai kukurūzas pārslas (cornflakes), ja divreizēju ēdināšanu, tad kopā ar ģimeni ēdīsiet arī sātīgas vakariņas. Pusdienas parasti ir tikai bērniem, kuri tās saņem iepakotas sausā veidā, un pieaugušajiem sestdienās un svētdienās. Ir pieņemts, ka ģimenes piedāvātais ēdiens ir jāpagaršo, un tikai tad, ja tas negaršo, no tā var atteikties un nākamreiz palūgt ko citu. Ja jums ir alerģija pret kādu produktu vai esat diētiķis, tas jāuzrāda pieteikuma anketā, lai skola atrastu ģimeni, kas nodrošinās atbilstošu ēdienkarti.

Vai es ģimenē dzīvošu viens pats?
Ģimenē varat tikt izmitināts atsevišķi vai kopā ar citiem studentiem, kas nerunā jūsu dzimtajā valodā (pieteikuma anketā atzīmēt vēlamo). Pieaugušajiem parasti ir sava istaba, turpretī bērni un jaunieši dzīvo divatā.

Vai es no ģimenes telefona varu zvanīt uz Latviju?
Nē, jo starptautiskās tālsarunas ir dārgas.


Ko nozīmē dzīvot kopmītnē?
Jārēķinās, ka būs daudz cilvēku, kas dzīvo diezgan cieši kopā gan vienvietīgās, gan divvietīgās istabās, iespējams, trīs un četrvietīgās istabās. Kopmītni parasti izvēlas jaunieši vecumā no 18 līdz 25 gadiem, kas ir aktīvi, un kuriem patīk saviesīga dzīve, labprāt paši gatavo ēst un var dzīvot bez "šika" (bieži vien kopēja duša, vannasistaba un tualete ir uz 2, 3 istabiņām vai kopēja visam stāvam). Lielākajā daļā kopmītņu ir virtuves, kur pašiem gatavot, bet, ja cenā ir iekļauta arī ēdināšana, tad tā būs studentu ēdnīca, kur no piedāvātā ēdiena varēsit izvēlēties sev tīkamāko. Kopmītnes vien bieži tiek piedāvātas vasaras periodam vai studentiem, kas pieteikušies ilgtermiņa mācībām.

Kas ir viesu māja?
Viesu mājas parasti ir privātas viesnīciņas ar augstāku komforta līmeni nekā kopmītnes (atsevišķas labierīcības, TV u.c.) Dzīvošana tajās izmaksā dārgāk un parasti cenā ir iekļauta arī ēdināšana.

Un kā ar dzīvošanu viesnīcā?
Viesnīcas ir visdārgākās, toties ar augstāku komfortu un iespējams dzīvot blakus skolai. Var izvēlēties, sākot ar 2* viesnīcām, līdz pat 5* kūrortiem. Dārgas viesnīcas būs, piemēram, Londonas centrā, bet, ja sen ilgojaties izbaudīt tieši dzīvi luksusa viesnīcā, tad ļoti pieņemamas cenas piedāvā Malta. Piesakoties, var noteikt pieļaujamo cenu amplitūdu, ko esat gatavs par viesnīcu maksāt. Cenā parasti ir iekļautas brokastis, bet iespējams pasūtīt arī vakariņas un dažreiz arī pusdienas.Mājas lapu izveide Allwebsites.lv