Studē ASV
vai
Lielbritānijā
   
Abacus Mācies
Oksfordā
  
EU Biznesa
studijas

Vidusskola
Kembridžā
   
Mācies
prestižā
koledžā
   
Mācības
ASV
   

Angļu valoda
kūrortā

   
Mācies
Austrālijā
   
 
Mācies angļu
valodu
   
     
Mācības
juristiem

 
Finanses un
bizness
Londonā
 
   
   
   
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 

 


Jautājumi: Drošība un veselība

Kas nodrošina mana bērna drošību, kamēr viņš ir ārzemēs?
Tā kā valodas mācību programmas ir pieejamas bērniem jau no 6 gadu vecuma, tad bērnu drošība ir primārs jautājums. Bērns tiek uzraudzīts visu laiku – lidmašīnā un lidostā to dara aiviokompānijas personāls, ģimenē atbildība gulstas uz tās pleciem, kopmītnē to nodrošina speciāls uzraugs, piedaloties sporta nodarbībās tas ir treneris vai nodarbību organizētājs, ekskursiju laikā – skolas pārstāvis, bet stundu laikā – skolotājs. Katrs no viņiem saņem piemaksu par atbildības nastu. Tieši tāpēc bērniem paredzētās programmas ir dārgākas. Ārzemēs bērnu drošība ir augstā līmenī un, ja tas netiek ievērots, draud sods, tāpēc vecāki var neuztraukties.

Ko darīt, ja apmaldās?

Visiem studentiem tiek izsniegts telefona numurs un adrese, kur viņi dzīvo, kā arī skolas adrese un tālruņa numurs ārkārtas gadījumiem. Tos ieteicams vienmēr nēsāt līdzi. Ja rodas nepieciešamība, zināsiet, kur piezvanīt, kam zvanīt. Var zvanīt arī policijai vai glābšanas dienestam – un gan jau tā tiks skaidrībā. Ieteicams nēsāt līdzi arī attiecīgās pilsētas karti.

Kā rīkoties, ja tiek pazaudēti dokumenti vai nauda?

Ja tiek pazaudēta nauda, to aizdot var lūgt skolai. Parasti skola jautās mums, vai to drīkst darīt un vai mēs garantējam tās atdošanu. Ja kāds no jūsu radiem vai draugiem naudu iemaksā birojā vai arī esat mūsu pastāvīgais klients, naudu saņemsiet dienas laikā. Ja problēma rodas atpakaļceļā vai tiek pazaudēti dokumenti, jāgriežas LR vēstniecībā, konsulātā vai tās valsts vēstniecībā, ar ko Latvijai ir sadarbība.

Vai braucot uz ārzemēm ir jāapdrošina veselība?

Jā, un mēs vienmēr rūpīgi pārbaudām, lai visi klienti tiktu apdrošināti un pēkšņas saslimšanas vai nelaimes gadījumā nebūtu jātērē lielas naudas summas par ārvalstu medicīnas aprūpi, ko var atļauties tikai retais. Tā kā Eiropas valstīs medicīna ir dārgāka, klients tiek apdrošināts par 75 tūkstošiem ASV dolāru, bet, braucot uz ASV un Kanādu, pietiek ar 40 tūkstoš dolāru lielu apdrošinājuma summu. Saņemot izbraukšanas dokumentus, tiek izsniegta arī A/s Baltijas transporta apdrošināšana ceļojuma apdrošināšanas polise. Ja klients izvēlas apdrošināties pats, mēs pārliecināmies, ka polise tiešām ir iegādāta. Bērniem papildus tiek apdrošināta arī civiltiesiskā atbildība, lai vecākiem nav jāmaksā par bērna nejauši sasisto logu u.tml.

Kā rīkoties, ja rodas veselības traucējumi?

Ja rodas jelkādas problēmas ar veselību, noteikti jāgriežas pie ārsta. Tādā gadījumā ārstam jāuzrāda apdrošināšanas polise un visus izdevumus segs apdrošināšanas kompānija. Ja ārsts uzstāj tūlītēju samaksu (parasti, tad ja summa ir neliela), var samaksāt un prasīt apdrošināšanas kompānijai naudu atgriezt. Tādā gadījumā jāuzrāda čeks, un šī procedūra būs sarežģītāka. Ja kaut kas ir neskaidrs, par starpnieku starp studentu un medicīnas iestādi var uzstāties skola.

Vai apdrošināšana apmaksā zobārstniecības izdevumus?

Gandrīz neviena apdrošināšanas iestāde šādus izdevumus neapmakās, ja arī tas tiek darīts, tad tikai daļēji. Mēs iesakām pirms ilgstošāka ārzemju brauciena zobu stāvokli pārbaudīt.

Mājas lapu izveide Allwebsites.lv