Skolas apraksts

"Japāņu valodu var iemācīties tikai Japānā" - tā saka paši japāņi!

Skola atrodas pašā Kioto centrā, bet var mācies arī Japāņu valodas centros Tokijā vai vēsturiskajā Okazaki pilsētā! Centru  piedāvātās programmas paredzētas gan iesācējiem, gan augstākā līmeņa japāņu valodas zinātājiem. To ilgums parasti ir 3 meneši, arī tad, ja jums ir priekšzināšanas, tikai izņēmuma gadījumā var mācīties arī  īsāku laiku. Kursu laikā jūs apgūsiet ne tikai valodu, bet arī dzīves veidu, kultūru. Studentiem tiek piedāvātas dažādas aktivitātes ņemot vērā esošo gadalaiku. Tā ir lieliska iespēja iegūt draugus un paziņas no visas pasaules.

Japāņu valoda ir viena no pasaules izplatītākajām valodām (~127 miljoni lietotāju). Tā ir Japānas valsts valoda un tās nozīme pasaulē ir saistīta ar augsto Japānas ekonomikas attīstības līmeni. Japāņu valoda ir izolēta valoda, pastāv teorijas, ka tā varētu būt saistīta ar korejiešu valodu vai altajiešu valodām, taču, politisku iemeslu dēļ, šīs teorijas nav populāras. Japāņu valodu var mācies dažādās Japānas pilsētās:Tokijā, Kioto, vēsturiskajā Okazaki pilsētā un citās!


Programmas

Viena mācību stunda - 45min

Stundu skaits nedēļā - 20

Maksimālais cilvēku skaits grupā - 20

 

Īstermiņa kurss - kursa ilgums - 10 vai 20 nedēļas.   

Kursa laikā tiek apgūtas zināšanas, kas nepieciešamas patstāvīgai dzīvošanai un strādāšanai Japānā. Kurss dalās 4 līmeņos, no iesācēju līdz augstākajam. Nodarbību tēmas tiek izvēlētas balstoties uz studenta vajadzībām.

 

Semestru iedalījums: viens semestris- 3mēneši

Pavasara semestris: Aprīlis - Jūnijs

Vasaras semestris: Jūnijs - Septembris

Rudens semestris: Oktobris - Decembris

Ziemas semestris: Janvāris - Marts

Ilgtermiņa kursi -

Piemērots studentiem, kas pēc kursa beigšanas vēlas stāties universitātē vai uzsākt savu biznesu. Kurss dalās 4 līmeņos, sākot no iesācēja līdz augstākajam. Programma lielākoties koncentrējas uz komunikācijas uzdevumiem, bet arī lasīšanas, rakstīšanas un klausīšanās uzdevumiem tiek pievērsta liela uzmanība.

 

Semestru iedalījums - viens semestris (6 mēneši)

Pavasara semestris: aprīlis - septembris;

Rudens semestris: oktobris - marts.

Dzīvošana

Rezidences - cenas sākot no 45,000 JPY mēnesī. No skolas atrodas, apmēram, 30 minūšu brauciena attālumā.


Viesģimene - lieliska iespēja redzēt, kā dzīvo paši japāņi, iepazīt viņu kultūru un paražas.


Skolas ēkas 7 stāvā ir izveidota kopmītne, kur iespējams izmitināt 8 cilvēkus. Istabas ir divvietīgas. Vannas istaba, virtuve un atpūtas istaba - kopējas. Cena no 22,000 JPY mēnesī + reģistrācijas maksa 50,000 JPY.

 

Ekskursijas un aktivitātes

Patiesi sajust Japānas viduslaiku ēras aromātu var tikai Kioto. Jūs nokļūsiet senāko budistu un sintoistu tempļu, piļu un cietokšņu, tējas namiņu un japāņu restorānu valstībā.

„Akmeņu dārzs”, „Filozofu dārzs”, „Roandzi darzs”...Visievērojamākajai  Kioto vietai ir vairāki desmiti tās nozīmes tulkojumi. Simtiem gadus atpakaļ gudrais mūks Soami izvietoja 15 melnus, neapstrādātus dažāda izmēra akmeņus baltu smilšu laukumā. Lai no kuras puses skatītos, piecpadsmito akmeni Jūs nekad neieraudzīsiet - to vienmēr aizsedz apkārtējie. Ejot pa koka galeriju, kas no vienas puses ieskauj šo laukumu, Jūs redzat tikai 14 akmeņus. Pāris soļus tālāk – un jūs ieraugāt piecpadsmito akmeni, bet skatam ir pazudis cits akmens. Šis ģeniāli izplānotais haoss Jums parādās citā kompozīcijā, kas sastāv no tiem pašiem 15 akmeņiem, bet - viens vienmēr būs neredzams.

Kinkakudzi (Kinkakuji) templis – Zelta paviljons.To uzcēla 1397.gadā Ašikagas dinastijas valdnieks Jošimicu (Ashikaga Yoshimitsu) un pavadīja te savas dzīves pēdējos gadus. Šajā „zelta tornī” viņš kopā ar saviem tuvākajiem draugiem nodevās filozofiskām pārdomām, baudīja tējas ceremonijas un iedziļinājās budisma reliģiskajos noslēpumos.

Kijomizudera (Kiyomizudera) templis.Kijomizudera tulkojumā nozīmē „skaidrā ūdens templis”. Visievērojamākais šajā templī ir skatu laukums, kas paceļas 12m virs klints, uz kuras atrodas templis. Skatu laukumu balsta milzīgi stabi, kas veidoti neizmantojot naglas. Ikviens cilvēks, kas ierodas šajā templim nepaies garām rituālajam ūdenskritumam, kura kristāldzidrajam ūdenim pateicoties templis ieguvis savu nosaukumu. Ūdenskritums sargā Fudomjoe dievību, kura ar savu nepatīkamo izskatu atbaida sliktos garus. Daudzi veic reliģiskus rituāls ar šo ūdeni, tādā veidā pielūdzot Fudomjoe. Šis attīrīšanās rituāls sola dvēseles apskaidrību.

Nidzo pils (Nijojo).Šī pils tika pabeigta 1603.gadā un kalpoja kā Tokugavas dinastijas valdnieku oficiālā rezidence Kioto apmeklējuma laikā. Ar nodomu Nidzo pils tika uzcelta netālu no imperatora pils. Nidzo pils ar tās pamatīgumu demonstrēja Tokugavas dinastijas varenību un ietekmi
.
Tā pārspēja imperatora pili gan platības, gan krāšņuma ziņā un nevienam nevajadzēja rasties šaubām par Tokugavas nama nesatricināmo varu. Visa pils veidota klasiskā japāņu stilā: grīdas klātas ar tatami, visām istabām ir tikai trīs sienas , bet ceturtās sienas, kurai jāatdala istaba no koridora, nav. Precīzāk, sienas vietā ir vieglas bīdāmas durvis. Telpas ir bagātīgi dekorētas ar zeltu. Baltais japāņu papīrs dienas gaismu pārvērš bālganā krēslā. Ar papīru pārvilkti bīdāmi koka rāmji, kas vienlaicīgi kalpo arī par pils ārsienu. Karstās vasaras dienās šīs durvis var plaši atbīdīt un tad slēgtās telpas pārvēršas par verandām, no kurām paveras skats uz vienu no skaistākajiem Japānas dārziem – Ninomaru.

Nidzo pils ir iekļauta UNESCO Pasaules kultūras pieminekļu sarakstā.

Ginkakudzi templis (Ginkakuji) – Sudraba paviljons. Japānas vēsturē šim Sudraba paviljonam pieder īpaša loma. Tā arhitektūra, apdzīvojamās platības iekartojuma principi, apvienojot ēku un dārzu, kas saistīi ar dzenbudisma filozofiski-estētiskajiem pieņēmumiem, iezīmē jaunu posmu japāņu mākslā. Sudraba paviljons ir viena no lielākajām Japānas dārgumu glabātavām. Paviljons apbur ar savu skaistumu, kas gan nav mirdzošs, bet noslēpumains, dziļš un apbur ar maigajām, bet tajā pašā laikā skaidrajām aprisēm, kas atspoguļojas blakus esošā ezera spoguļgludajā virsmā.

Cenas

Cenas norādītas JPY

Īstermiņa kursi:
10 nedēļas - 210 000
20 nedēļas - 378 000

Ilgtermiņa kursi:
6 mēneši - 414 750
1 gads - 745 500

Uzrādītās cenas un kursu apraksti ir informatīva rakstura, lai precizētu cenas un pieejamos kursus, lūdzu, rakstiet, zvaniet: Tel. (+ 371) 67844445, info@izglitiba-arzemes.lv.

Nihongo 2014

Mājas lapu izveide Allwebsites.lv