Itāļu valoda, arī itāliešu valoda (italiano, vai lingua italiana) pieder pie Indoeiropiešu valodu saimes, romāņu valodu grupas, kurā runā apmēram 70 miljoni cilvēku, galvenokārt Itālijā. Tā ir officiālā valoda Itālijā, Vatikānā (kopā ar latīņu valodu), Sanmarīno, Šveicē (kopā ar vācu un franču). Itāļu valoda ir vistuvākā latīņu valodai vārdu krājuma ziņā. Klasiskā itāļu valoda ir stipri ietekmējusies no Toskānas dialekta un ir kaut kas pa vidu starp Itālijas dienvidu Dalmāciešu dialektiem un ziemeļdaļas galliskajiem dialektiem.

Itālija atrodas Dienvideiropā, tās dabiskā robeža nedaudz atgādina zābaku (Apūlijas dienvidi veido formu kā papēdim, bet Kalabrijas reģions veido purngalu). Tā robežojas ar Šveici un Austriju ziemeļos, ar Franciju ziemeļrietumos, ar Slovēniju austrumos. Itālija austrumu, dienvidu un rietumu pusē robežojas ar jūrām – ar Ligūrijas un Tirēnu jūru rietumos, Adrijas jūra austrumos, Jonijas jūru un Vidusjūru dienvidos. Itālijas teritorijā atrodas arī Sicīlijas, Sardīnijas un Elbas salas. Sicīlija un Sardīnija ir attiecīgi vislielākās divas Vidusjūras salas. Itālijas ziemeļos slejas Alpu kalni, bet no ziemeļiem līdz dienvidiem Itālijas centrālajā daļā - Apenīni. Itālijas dienvidi ir vulkanoloģiski aktīvs reģions. Sicīlijas austumdaļā atrodas lielākais aktīvais vulkāns Eiropā – Etna, kas paceļas 3340 metru augstumā v.j.l., savukārt netālu no Neapoles atrodas Vezuvs, kas savulaik nopostīja Pompeju pilsētu. Itālija savu augstāko virsotni - Monblānu (itāliski - Monte bianco) -, kas paceļas 4807 metrus v.j.l., dala ar Franciju. Tā ir vienlaikus arī augstākā virsotne Eiropā.

Itālijā valda mērens un subtropisks klimats. To lielā mērā nosaka Alpu kalnu masīvs, kas aiztur ziemeļu vējus, kā arī atrašanās pie Vidusjūras. Ja Itālijas ziemeļos klimats ir mērens ar subtropu klimata iezīmēm, tad dienvidos tas ir izteikti subtropisks. Ziemeļos vasarās pārsvarā ir karsts laiks ar jūlija vidējo temperatūra no +22C līdz +24C, bet ziemas ir mēreni aukstas ar vidējo janvāra temperatūru 0C. Dienviditālijai ir raksturīgs Vidusjūras klimats - karstas un sausas vasaras ar vidējo jūlija temperatūru +26C, bet ziemas ir daudz maigākas nekā ziemeļos, ar vidējo janvāra temperatūru +8C līdz +10C. Sniegs Itālijas dienvidos ir reta parādība, kaut arī kalnu masīvos virs 1500 metriem tas ir sastopams gada aukstajā sezonā.


Itāļu valoda pie Adrijas jūras
Nometne atrodas Villaggio Adriatico ciematā, Lignano pussalā pie Adrijas jūras, netālu no Venēcijas. Milzīgais priežu mežs, privātā pludmale, daudzveidīgās sporta un izklaides iespējas (baseins, tenisa korti, basketbola un futbola laukumi) un aktivitātes kopā ar itāļu pusaudžiem sniegs neaizmirstamu vasaras piedzīvojumu. Programmā paredzētas itāļu valodas nodarbības 20 stundas nedēļā.
Sīkāk