KairaArābu valodas institūts Kairā

Arābu valodas institūts Kairā dibināts 1975. gadā. Šo gadu laikā institūts ir apmācījis individuālos studentus, kompāniju darbiniekus, arheologus, biznesmeņus, diplomātus, universitāšu studentus un profesorus, vēstniecību darbiniekus un pat Britu armiju!

Institūts atrodas 15 minūšu brauciena attālumā no Kairas centra. Tajā ir 22 klases, kurās ir pieejams kondicionēts gaiss, restorāns, Wi-fi un internets, kā arī bibliotēka. Kafejnīcā ir pieejama atpūtas zona un mācību zona. Vasarā studenti var doties uz terases, no kuras paveras jauks skats uz Kairu. Vienā klasē ir 10 - 16 studenti.

Programmas

Egyptian Colloquial Arabic (ECA) ir valoda, kurā runā Ēģiptē un tā ir visizplatītākais no arābu valodas dialektiem. Skola piedāvā apgūt valodu tādā līmenī, lai varētu sarunāties ar vietējiem iedzīvotājiem. Skola piedāvā 2 līdz 4 nedēļu kursus, visa gada garumā, 10 valodu apmācību līmeņos - sākot ar iesācējiem un beidzot ar cilvēkiem, kas arābu valodu jau pārvalda diezgan brīvi.

Modern Standard Arabic (MSA)
, turpretī, ir arābu rakstu valoda, kā arī runas valoda, kuru izmanto akadēmiskajām vajadzībām un medijos. Šīs valodas daļas apgūšana palīdz studentiem saprast Austrumu valstu kultūru, sabiedrību un islāmu rakstu kultūru, kā arī sekot līdzi akadēmiskajiem rakstiem un notikumiem Austrumos un Ziemeļāfrikā. Rakstības apgūšanai tiek piedāvāti 12 dažādi līmeņi.

Kaira-MacibasECA - 4 nedēļu kurss
ECA ir visizplatītākā sarunvaloda Austrumu valstīs. Tā tiek izmantota sarunās, TV un mūzikā. Nodarbības notiek no svētdienas līdz ceturtdienai, no 9:00 līdz 11:00 (nedēļā kopā ir 10 stundas).

MSA - 4 nedēļu kurss
MSA tiek izmantota akadēmiskās sarunās, kā arī rakstu valodā. Kursa laikā studenti apgūst lasīšanas, rakstīšanas, klausīšanās un runāšanas prasmes. Pabeidzot kursu, studentam būs iespēja pārrunāt kultūras notikumus, kā arī jaunākās ziņas ar citiem. Studenti varēs saprast radio un televīzijas pārraides, kā arī lasīt arābu laikrakstus un arābu literatūru (tai skaitā islāmu tekstus).
Nodarbības notiek no svētdienas līdz ceturtdienai, no 11:30 līdz 14:30 (nedēļā kopā ir 15 stundas).

Apvienotais 4 nedēļu kurss
Studentiem ir iespējams apvienot ECA un MSA kursu, lai pēc iespējas plašāk varētu iepazīt arābu valodu. Šo kursu apvienošana sniedz balansu, jo vienlaikus tiek apgūta kā runāšana, tā rakstīšana un lasīšana, un mācoties apvienotajā kursā, studenti mācībās pavada 5 stundas, kas progresu padara krietni ātrāku.

Dzīvošana

Skola_KairaSkolai ir pašai sava rezidence, kā arī skola piedāvā citas dzīvošanas iespējas netālu no skolas (dzīvokļus un viesnīcas). Skolas telpās ir viens dzīvoklis ar 5 guļamistabām. Pavisam netālu skolai ir arī lielāka rezidence - „Doki".

„Doki" rezidence atrodas 15 minūšu brauciena attālumā no skolas. Bezmaksas autobuss nogādā studentus uz skolu no rītiem un pēcpusdienās, ja nepieciešams, nogādā tos atpakaļ rezidencē. Šeit ir pieejamas istabas, kur ir trīs vai piecas vienvietīgas guļamistabas, vannasistabas, ēdamistabas, atpūtas telpas un virtuves. Visi dzīvokļi ir plaši, ar ērtām mēbelēm, kā arī aprīkoti ar visu nepieciešamo tehniku (virtuves iekārtām, veļas mazgājamo mašīnu un žāvētāju). Katrā guļamistabā ir gulta, skapis, galds un krēsls, kā arī klubkrēsls un neliels papildus galdiņš. 

Ja students vēlas, skola var nodrošināt arī atsevišķu dzīvokli vienam studentam par papildus samaksu.

Gan skolas rezidencē, gan „Doki" rezidencē ir 24 stundu novērošana, satelīta televīzija, bezmaksas Wi-Fi un gaisa kondicionētāji.

Ekskursijas un aktivitātes

Ēģipte - mūžīgās saules zeme ar 4000 gadu senu vēsturi.

Ēģiptieši nezina, kas ir sniegs, drēgns rudens un lietainas pavasara dienas. Saulainu dienu te ir vairāk nekās kādā citā zemeslodes stūrī. Debesis visu gadu ir skaidras un zilas. Gaisa temperatūra vasarā un rudenī ir +30 grādi, ziemā +28 grādi.

 

Kaira ir Ēģiptes galvaspilsēta, Āfrikas un Tuvo Austrumu lielākā pilsēta. Ēģiptes muzejs - tas ir Meka visiem uz Kairu atbraukušajiem ceļotājiem. Tā apmeklējums paliks atmiņā uz visu mūšu pat tiem, kuri par vēsturi īpaši neinteresējas. Īpašu interesi tūristos izraisa Tutanhamona zelta sarkofāgi un zelta maska, kas sedz viņa mūmijas galvu. Tutanhamona kapenēs atrastie dārgumi aizņem 12 zāles. Ielūkojieties Ēģiptes valdnieku rezidencē - Citadelē, kuras celtniecībā ikkatrs no valdniekiem devis savu ieguldījumu. Te ir arī skaistas mošejas, neskaitāmu sultānu mauzoleji un atdusas vietas. Piramīdas ir Ēģiptes simbols. Tās ir izkaisītas pa visu valsti.

Cenas

Kursi notiek visu gadu, ik pa 4 nedēļām

Reģistrācijas maksa - 100 EUR

MSA (4 nedēļas, 60 stundas) - no 555 EUR

ECA (4 nedēļas, 40 stundas) -  no 390 EUR

Kombinētais kurss (4 nedēļas, 100 stundas) -  no 945 EUR

Transfērs (abos virzienos): no 60 EUR

Dzīvošana (4 nedēļas, vienvietīga istaba, bez ēdināšanas): no 550 EUR (+ 100 EUR depozīts, kas tiek atgriezts, ja rezidencei nav radušies zaudējumi)


 


Uzrādītās cenas un kursu apraksti ir informatīva rakstura, lai precizētu cenas un pieejamos kursus, lūdzu, rakstiet, zvaniet: Tel. (+ 371) 67844445, info@izglitiba-arzemes.lv.Mājas lapu izveide Allwebsites.lv