Skolas apraksts

Mācības notiek Minesotā, St. Paul pilsētā. Šī ir privāta, starptautiska amerikāņu vidusskola. Šeit mācās aptuveni 150 studenti, kuri pārstāv vairāk nekā 30 valstis.  Studenti uzsāk mācības ar atšķirīgu izglītības pieredzi un tiek sagatavoti mācību uzsākšanai ASV universitātēs.

Skola ir akreditēta, lai mācītu koledžas sagatavošanas programmas no 9. līdz 12. klasei. Skola sadarbībā ar St. Thomas University sagatavo studentus profesionāliem panākumiem.

Vairāk nekā 90 procenti no studentiem iestājas ASV vai citās starptautiskās koledžās un universitātēs. Studentiem, kuriem nepieciešama intensīva valodas apmācība, skola piedāvā vairāku līmeņu ESL (angļu valodu kā otrā valoda) kursus, lai palīdzētu pāriet uz akadēmisko priekšmetu mācīšanos angļu valodā.

Skolā strādā pasniedzēji, kuriem darbs ar skolēniem sagādā lielu prieku, jo šeit ir iespēja satikt studentus no visas pasaules. Mazais studentu skaits klasēs nodrošina individuālu pieeju katram, kas savukārt ir par pamatu labiem akadēmiskajiem rezultātiem. Skola nodrošina studentiem lielisku mācību vidi. Atliek tikai mācīties!

Nodarbības tiek plānotas tā, lai attīstītu studentu prasmes, lai viņi varētu izzināt paši sevi un savu varēšanu. Studenti tiek mudināti iesaistīties dažādos pasākumos, papildus aktivitātēs gan skolā, gan ārpus tās, lai iepazītu kultūru.

Skolas galvenais mērķis ir sagatavot studentus turpmākiem profesionāliem panākumiem.


Programmas

Mācības vidusskolā

Skolas tips: Privātskola
Programmas dalībnieku vecums: no 14 līdz 18 gadiem (ierašanās brīdī ASV)
Mācību valoda: angļu
Mācību ilgums: 10 mēneši
Prasības: jābūt apgūtai angļu valodai pēdējos 2 gados, kā arī jābūt labiem akadēmiskajiem rezultātiem

Lai saņemtu vidusskolas diplomu, jāiegūst 48 kredītpunkti:
- Language Arts (8 kredītpunkti): skolēni apgūst runas mākslu, pasaules un Amerikas literatūru, teksta izveidi un struktūru, publisko runu, klausīšanās un runāšana utt.
- Mathematics (6 kredītpunkti): algebra, ģeometrija, statistika,
- Social Studies (7 kredītpunkti): skolēni var apgūt tādas tēmas kā ģeogrāfija, ASV pārvaldība, ekonomika, ASV vai pasaules vēsture, socioloģiju.
- Science (6 kredītpunkti): vismaz 2 kredītpunkti jāiegūst, mācoties bioloģiju. Papildus vēl var mācīties aviāciju, fiziku, ķīmiju, robotiku, vides zinātnes vai inženierijas pamatus.
- Foreign Language (6 kredītpunkti): internacionālajiem skolēniem šis nav obligāts priekšmets. Svešvalodās var apgūt: ķīniešu, franču vai spāņu valodas.
- Physical Education (2 kredītpunkti): fitness, komandas sporta veidi, individuālie sporta veidi, veselības mācība.
- Health (1 kredītpunkts)
- Visual/Performing Arts (2 kredītpunkti): populārā mūzika, mākslas vēsture, grāmatu māksla, keramika, zīmēšana, gleznošana, koris, teātris, dejas, pasaules mūzika, ģitārspēle, mūzikli.
- Technology (1 kredītpunkts): iespējams mācīties - darbs ar datoru, programmēšana, web dizains, gadagrāmatu un digitālās tehnoloģijas, ievads aviācijā, komunikāciju tehnoloģijas.
- Elective (9 kredītpunkti): dažādi izvēles priekšmeti.
1 kredītpunkts ir nopelnīts par katru pusgadu, kurā Jūs mācāties izvēlēto kursu.

Nepieciešams apgūt angļu valodu tādā līmenī, lai Jūs varētu iekļauties akadēmiskajā programmā un pilnvērtīgi apgūt mācību programmu. Skola piedāvā dažāda līmeņa ESL kursus (English as a second language).

Augstākā līmeņa kursi (AP)
Tiem studentiem, kuri vēlas apgūt vairāk un ir gatavi mācīties sevi interesējošus priekšmetus padziļināti, skola piedāvā  augstākā līmeņa kursus (AP).  Šie kursi ļauj izpētīt un saprast priekšmetu  saturu ļoti īsā laika posmā un sagatavos standartizētajam AP eksāmenam, kas paredzēts maijā.

Pieejamie AP kursi:
Chemistry
Computer Science
American Government
European
US or World History
Calculus
Statistics
English Literature and Composition

Pirmā semestra sākumā internacionālie studenti kārto testu, lai skola zinātu, kādas ir katra valodas un matemātiskās zināšanas. Tad skolēni tiek sadalīti pa līmeņiem.

Mācības katru dienu ir no 8:30 līdz 15:30. Visa diena tiek iedalīta 4 mācību blokos, kuriem pa vidu ir stundu garš pusdienu pārtraukums. 1. Mācību bloks ir no 8:30 līdz 9:45, nākamis no 9:20 līdz 11:10, tad ir pusdienas. Trešais mācību bloks atsākas 12:20 un ilgst līdz 13:40, bet pēdējais mācību bloks sākas 13:50 un mācības beidzas 15:30.

Par augstiem akadēmiskajiem sasniegumiem un ļoti aktīvu kultūras vai sporta dzīvi, no kuras ir ieguvums visai sabiedrībai - var saņemt arī stipendiju.

Dzīvošana

Tu dzīvosi ģimenē, kuru uzmanīgi ir izvēlējušies un pārbaudījuši skolas pārstāvji, kas nodarbojas ar studentu izmitināšanu. Atbilstošākā ģimene, katram, tiek izraudzīta, ņemot vērā kopējus vaļaspriekus, uzskatus, dzīves vērtības, lai jūs varētu labi sadzīvot un, mācību gadam beidzoties, joprojām būtu draugi. Tev būs jāuzraksta vēstule savai viesģimenei, kurā pēc iespējas vairāk jāpastāsta par sevi, jo vieģimenēm ir svarīgi pieņemt studentu, kura dzīves uzskati sakrīt ar ģimenē valodšajām vērtībām.

Mācību laikā ģimene aktīvi iesaistās studenta skolas dzīvē, rūpējas par viņu kā par pašu bērnu. Daudzas ģimenes studentus labprāt iesaista dāžados ģiemenes pasākumos un izbraucienos. Tieši tāpat kā ģimene pret Tevi izturas kā pret pilntiesīgu ģimenes locekli, arī Tev ir jāuzņemas dažādi mājasdarbi un pret ģimeni jāizturas kā pret savējo. Dzīvojot ģimenē ir svarīgi izprast otru kultūru un būt pilnīgai tās daļai.

Tev tiks iedalīta Tava istaba, kurā būs gan rakstāmgalds, gan krēsls. Tev būs savs skapis un gulta. Ēdināšanu viesģimene nodrošinās 2 reizes dienā darbadienās un 3 reizes dienā brīvdienās.

Tiek nodrošināts transfērs no lidostas līdz viesģimenei.

Ekskursijas un aktivitātes

Jauniešiem ir obligātās ekskursijas, kas notiek skolas laikā (to izmaksas jau ir iekļautas mācību maksā). Tāpat, skolēni var piedalīties dažādās skolas piedāvātās ekskursijās par papildus samaksu. Pēc skolas, lai papildinātu savas sociālās prasmes, mākslinieciskos talantus vai fiziskos dotumus, skolēni var iesaistīties dažādās mākslas nodarbībās, interešu klubos, kā arī sporta komandās. Skolēni, kuri jau kādu laiku ir bijuši skolā, var arī palīdzēt ļoti ikdienišķos uzdevumos - piemēram, palīdzēt sakopt dārzu, sagaidīt jaunos studentus lidostā utt.

Studentiem jāņem vērā, jo vairāk tiek darīts sabiedrības labā un tieši ārpus akadēmiskajām mācībām, jo vairāk to novērtē augstskolas, parādot tām,ka students ir prasmīgs, kā arī nebaidās no jaunas pieredzes.

Cenas

Akadēmiskais gads no 25 750 USD
Pusgada programma no 13 075 USD

Cenā iekļauts:
* svešvalodas zināšanu pārbaude
* intervēšana un pieteikuma koordinēšana
* pieteikuma anketas apstrādāšana un nosūtīšana
* mācības vidusskolā
* ģimenes piemeklēšana un dzīvošana ģimenē
* ēdināšana divas reizes dienā, brīvdienās - trīs reizes dienā
* Transports no / uz skolu
* Visi mācību materiāli un tehniskais nodrošinājums
* obligātās skolas ekskursijas (papildus ekskursijās skolēns var piedalīties, bet tās būs par papildus samaksu)
* no ārzemēm saņemto atskaišu nosūtīšana vecākiem
* 24 stundu palīdzība nepieciešamības gadījumā

Papildus: avio biļete no Rīgas, vīzas izmaksas, kabatas nauda, papildus aktivitātes skolā, administrēšanas maksa, apdrošināšana.


Uzrādītās cenas un kursu apraksti ir informatīva rakstura, lai precizētu cenas un pieejamos kursus, lūdzu, rakstiet, zvaniet: info@izglitiba-arzemes.lv, Tel. (+ 371) 29238012

Nacel

Mājas lapu izveide Allwebsites.lv